Dom na horách

Comment

Dom na horách

Nová strecha pre novú rodinu.

Nedávno a veríme, že úspešne sme dokončili našu ďalšiu zákazku. Nakoľko stavba sa nachádzala v ťažšie prístupnom teréne a len kúsok od Banskej Bystrice (Králiky) rozhodli sme sa všetky šárne (jednotlivé pásy krytiny) profilovať priamo na mieste. Komplikovanosť strechy bola mierne náročná a to vzhľadom na sklon strechy (v horských oblastiach býva strmší) a pultový vykier (kde sa vždy treba potrápiť s napojením šární). Ani to nás však neodrádza od toho aby sme na streche zanechali čo najlepšie odvedenú prácu. Pod krytinou je použitá fólia so štruktúrou, ktorá zabraňuje priamemu kontaktu s plechom a tak vytvára priestor na odtekanie prípadného kondenzu. Plech na horách je vždy dobrou voľbou. Pokiaľ je dodržaná správna skladba strechy, sklon strechy a v neposlednom rade kvalita materiálu, výsledkom býva dlhoročná takmer až bez-údržbová funkčná strecha.

Farba - RAL 7016 - Antracitová
Hrúbka materiálu 0,55 mm
Rozvinutá šírka - 625 mm

Pultový vykier s prestupným odvetrávacím komínom.

Pultový vykier s prestupným odvetrávacím komínom.

Comment

Dobrá strecha

Comment

Dobrá strecha

Strechu pokrýva nielen strešná krytina, ale aj klampiarske prvky. Ich význam netreba podceňovať, pretože nekvalitné, nevhodné alebo zle uložené nielenže môžu spôsobiť problémy, ale tiež znehodnotiť hoci aj tú najkvalitnejšiu strešnú krytinu. A tak by ste mali pri výbere pokrytia vašej strechy dbať na kvalitu, vhodnosť a precíznosť uloženia oboch týchto súčastí, pretože môžu plniť svoju funkciu iba úspešnou spoluprácou.

Comment

Strešná krytina z plechu?

Comment

Strešná krytina z plechu?

Plech patrí medzi tradičné krytiny, ktoré sa používajú na prekrytie domu. V dnešnej dobe existuje niekoľko typov profilov, ktoré sa používajú v stavebníctve. Azda najstarší kompaktný systém ponúka plech so stojatou dvojitou drážkou tzv. falcovaný plech. Oproti iným krytinám sa dá používať na strechy s nízkym sklonom a problémom nie sú ani oblúkové strechy, kde sú pásy zakrivené...

Comment

Plech na streche?

Comment

Plech na streche?

Ponuka strešných krytín na našom trhu je veľmi široká a ak sa ešte pred niekoľkými rokmi využívala na pokrytie strechy najmä keramická a pálená škridla, dnes sa táto rozmanitosť čoraz výraznejšie prejavuje nielen v ponuke predajní so stavebným materiálom, ale aj na strechách domov.

Comment

Úžlabie so stojatou drážkou

Comment

Úžlabie so stojatou drážkou

Firma Miroslav Kartik Union VTK z Banské Bystrice se již od roku 1989 věnuje stavební klempířině a výrobě klempířiských prvků. Nejde jen o tradiční výrobky, ale také o inovace, vylepšení a doplňky k novým typům krytin. Za pozornost stojí zejména oplechování úžlabí. Při jeho návrhu využili svých zkušeností z realizací a rozhodli se zjednodušit práci s oplechováním úžlabí nejen sobě, ale všem ostatním zájemcům. Navrhli a v dílně sériově vyrábějí oplechování úžlabí RŠ 500 mm. Jeho hlavní přiedností je patentované spojování dílů jednoduchým zasunutím do sebe a integrovaná vylisovaná vodní drážka, která zabraňuje podtečení pod okolní krytinu....

Comment

Rekonštrukcia Krajského súdu

Rekonštrukcia Krajského súdu

Budova Krajského soudu v Banské Bystrici je Národní kulturní památkou. Byla postavená v roce 1896 pro účely soudního paláce a svému původnímu účelu – soudnictví, slouží od počátku až do současnosti. Jde o čtyřpodlažní budovu ve tvaru písmene U, zastřešenou vysokou valbovou střechou. Vzhled objektu zůstal po více než 110 letech nezměněn, protože v něm byly v průběhu let realizovány jen minimální dispoziční úpravy.