.collection-5562f18ce4b09a14dbb1cec1 { background-color: #000000 !important; }

Na dosiahnutie kvalitného pokrytia strechy nám nestačí len dobrý materiál, ale sú potrebné aj prvky, či už typizované, atypické alebo rôzne doplnky, ktoré majú potrebnú funkčnosť a v neposlednom rade dotvárajú vzhľad strechy (záveterné lišty, úžľabia, lemovania, vetracie prvky). Firma KARTIK sa od svojho počiatku zaoberá aj výrobou týchto prvkov a ponúka široké riešenia pre Vaše stavby.

 

Úžľabie s vodnou drážkou

Úžľabie je navrhované a vyrábané tak, aby jeho montáž bola čo najjednoduchšia a rýchlejšia. Úžľabie vyrábame v 2m dĺžkach z Al. Je vytvarované do tvaru "W" so stredovou drážkou o výške 25mm a dvomi bočnými polkruhovými prelismi o výške 5mm. Úžľabie je už čiastočne predhnuté, takže na streche ho stačí len dohnúť na potrebný sklon. Spájanie dvoch a viacerých kusov je jednoduché, pretože prvok je vyrobený so zbiehavosťou, jednotlivé kusy sa do seba iba zasúvajú. Smer montáže je označený smerovou šípkou, ktorá naznačuje smer toku vody. Úžľabie je balené po 10ks do streč fólie. 
Odkaz na článok
 

 

Zvodový systém

Ako celok slúži na odvod dažďovej vody zo strechy. V dnešnej dobe je dostupných niekoľko typov a farebných prevedení s ktorých si vie zákazník vybrať ten ktorý mu najviac vyhovuje.